9 listopada uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto Niepodległości zawsze jest wyjątkowe i wymaga odpowiedniej oprawy. Tegoroczna uroczystość była szczególna, bo TAKA rocznica zdarza się tylko raz. Były odświętne stroje, podniosła atmosfera, poczty sztandarowe, odśpiewany przez wszystkich hymn, przemówienie i nagrody dla laureatów konkursów ogłoszonych w ramach Szkolnego Projektu Niepodległość. W drugiej części uroczystości uczniowie, nauczyciele i goście obejrzeli montaż słowno-muzyczny przygotowany wspólnie przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Na tę część złożyły się: opowieść o drodze Polski do niepodległości, recytacja utworów poetyckich, pieśni patriotyczne zaśpiewane przez chór, popis muzyczny jednej z uczennic. Całość ilustrowana była pokazem multimedialnym a zakończyła się energetycznym i radosnym wykonaniem piosenki „Wolność kocham i rozumiem”. Wszyscy artyści: najmłodsi, średni i najstarsi wystąpili pięknie, zachwycali, skupiali uwagę widzów, wzruszali. Pięknie uczciliśmy Święto Niepodległości.