W środę 6 lutego uczniowie klasy 7 b byli na nietypowej lekcji w Sądzie Rejonowym Gdańsk Morena. Mieli okazję wziąć udział w symulacji rozprawy sądowej z elementami mediacji w oparciu o bajkę "Paweł i Gaweł" Aleksandra Fredry. Już wejście do budynku sądu okazało się przeżyciem, a występowanie w w roli uczestnika rozprawy przed autentyczną Sędzią w prawdziwej sali rozpraw budziło silne emocje. Uczniowie wcielili się w role powoda i pozwanego, adwokata i radcy prawnego, świadków, ławników, mediatora. Z powodzeniem. Ciekawa i pouczająca była też rozmowa z sędzią Karoliną Kondracką, która zorganizowała dla nas tę rozprawę. Zajęcia okazały się prawdziwą lekcją praworządności, odpowiedzialności, rzetelności i logiki. I dobrą zabawą. Dziękujemy za zaproszenie!