Finałowy koncert dziewiątej edycji Szkolnego Konkursu MAM TALENT za nami. Zaczęło się o 9.00. W szkolnej stołówce zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice i młode artystki, które przeszły przez eliminacje. Dwie finalistki musiały zrezygnować z powodu choroby. Pozostałe dały prawdziwy popis swoich umiejętności. Koncert był wyrównany, występy na wysokim poziomie, wybór zwycięzcy był trudny. Zobaczyliśmy Helenkę Orczyk w pokazie gimnastycznym z elementami akrobatyki. Usłyszeliśmy wokalistki: Jagódkę Lach i Marysię Lutowską. Zagrały dla nas pianistki: Ania Sender i Magda Magier. Wystąpiły śpiewające instrumentalistki: Karolina Kreft zaśpiewała akompaniując sobie na gitarze a Weronika Talarczyk na ukulele. Zatańczył zespół taneczny dziewczynek z klas I-III. Wystąpiło trio z Olą Borawską grającą na pianinie, Zuzią Tomczak na gitarze elektrycznej i wokalistką Anią Zarembską. Widzów zachwycała sprawność i gibkość gimnastyczki, muzykalność i kunszt instrumentalistek, piękne głosy wokalistek, wdzięk i zwinność tancerek. Każdy wytęp kończyły gromkie brawa. O zwycięstwie zdecydowało jury, w którym pracowały przedstawicielki Dyrekcji, Rady Rodziców i Samorządu Szkolnego.

I miejsce ex equo:
Helenka Orczyk za pokaz gimnastyczny z elementami akrobatyki,
zespół w składzie Ola Borawska, Zuzia Tomczak i Ania Zarembska za wykonanie piosenki „A Star Is Born”.
II miejsce – Weronika Talarczyk za wykonanie utworu Vance Joy „Riptide”.
III miejsce – zespół taneczny dziewczynek z klas I-III za odtańczenie składanki z Tik- Toka
IV miejsce – Ania Sender za „Zakochane nutki”
V miejsce – Karolina Kreft piosenkę Leonarda Cohena „Hallelujah”.
VI miejsce – Marysia Lutowska za piosenkę Roxany Węgiel „Obiecuję”.
VII miejsce – Jagódka Lach za piosenkę Natalii Nykiel „Pół kroku stąd”
VIII miejsce – Magda Magier za „Someone You Loved”.

Odbył się również plebiscyt publiczności, w którym wzięło udział 198 osób. Głosy rozłożyły się głównie między 4 wykonawczynie. Ostatecznie laureatkami publiczności zostały Ola, Zuzia i Ania z 59 głosami, tuż za nimi były młode tancerki z 43 głosami, a miejsce trzecie i czwarte to Weronika i Helenka z 34 i 33 głosami.

Koncert prowadziły uczennice klasy 8 b, a ich koleżanki i koledzy zadbali o sprawne przeprowadzenie imprezy i plebiscytu publiczności. Dzięki Radzie Rodziców każdy uczestnik koncertu został nagrodzony. Podczas prac jury wystąpiła przed publicznością zeszłoroczna laureatka Mam Talent Julia Karasiewicz, zespół taneczny dziewczynek z klas I-III oraz Ania Zarembska.

Było dużo dobrej zabawy, niemało emocji i wzruszeń. Gratulujemy Wszystkim finalistkom! Dzięki Wam spędziliśmy na koncercie dwie fantastyczne godziny.