Galeria - Szkoła Podstawowa nr 38 im. gen. Stanisława Maczka

 • WARSZTATY EIGHTEST – ZWOLNIENI Z TEORII

  22.04.2024

  16 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 7b i 8a. wzięli udział w warsztatach Eightest w ramach projektu ZWOLNIENI Z TEORII przeprowadzonych przez uczennice I LO w Gdańsku. Tematyka dotyczyła doradztwa zawodowego: ,,Czy pasje można przekuć w karierę?” Bardzo dziękujemy za dużą dawkę przydatnych informacji.

  czytaj dalej: WARSZTATY EIGHTEST – ZWOLNIENI Z TEORII
 • 3 Maja

  04.05.2022

  Z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 maja uczniowie uczesniczyli w uroczystym apelu, na którym gościliśmy ostatniego króla Polski.
  Młodzi aktorzy zaprezentowali wydarzenia z historii naszej Ojczyzny i zaśpiewali pieśni przypominające o naszym patriotyzmie.

  czytaj dalej: 3 Maja
 • Mam Talent 2022

  25.04.2022

  Po przerwie spowodowanej pandemią na szkolną scenę wrócili finaliści Szkolnego Konkursu MAM TALENT. 21 kwietnia 2022 roku w stołówce odbył się koncert XI edycji. Przed widzami zaprezentowali się najlepsi i najodważniejsi artyści, którzy przeszli kwalifikacje.

  Czytaj dalej ...

  czytaj dalej: Mam Talent 2022
 • Rocznica odzyskania niepodległości

  10.11.2021

  W czwartek 11 listopada wszyscy Polacy będą świętować 103. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas IV-VIII spotkali się dzisiaj, żeby opowiedzieć o przeszłości i teraźniejszości, o naszej Ojczyźnie i przywiązaniu do niej.

  czytaj dalej: Rocznica odzyskania niepodległości
 • Konkurs z Dnia Sportu

  Wyniki Konkursu z okazji DNIA SPORTU

       Kochani przyjęliśmy 31 zgłoszeń, dziękujemy za zainteresowanie oraz Waszą wspaniałą twórczość. Ze względu na ogromną ilość prac zdecydowaliśmy się podzielić na kategorie wiekowe, i tak:

  Klasy I-III wyniki:

  1. DAWID K.-2a
  2. ALBINA D.-2a
  3. KAROLINA W.-1b

  Klasy IV-VIII wyniki:

  1. JUSTYNA W.-8b
  2. ALEKSANDRA B.-7a
  3. PRZEMEK W.-7a

  Wyróżnienie w konkursie:

  • JAKUB O.-7b
  • IZA K-2a i KAROLINA K.-5a
  • EMILKA K.-5b
  • FILIP I SZYMON M.-2a
  • MAGDA J.-4a
  • KATARZYNA J.-NAUCZYCIEL

  Każdy z uczestników konkursu otrzyma zdrowy gadżet wzmacniający, a zdobywcy podium oraz wyróżnione osoby nagrody. Z powodu pandemii uroczystewręczenie nagród nastąpi we wrześniu, na POCZĄTKU ROKU SZKOLNEGO.

  GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM!!!

  czytaj dalej: Konkurs z Dnia Sportu
 • Pasowanie na czytelnika

  W piętek (28.02.) z okazji pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika, uczniowie KOŁA TEATRALNEGO zaprezentowali bajkę, w której Baba Jaga postanowiła zostać Jadwigą, krasnoludki zamieszkały w bloku, a Czerwony Kapturek nie chciał pójść do babci. Na szczęście pojawił się Baj z Wróżką i wszystko skończyło się szczęśliwie. Pierwszoklasiści, jednak książki czytają i pomogli uporządkować bajkę. Życzymy miłych wizyt w bibliotece.

  czytaj dalej: Pasowanie na czytelnika
 • Mam Talent 14.02.2020

  Finałowy koncert dziewiątej edycji Szkolnego Konkursu MAM TALENT za nami. Zaczęło się o 9.00. W szkolnej stołówce zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice i młode artystki, które przeszły przez eliminacje. Dwie finalistki musiały zrezygnować z powodu choroby. Pozostałe dały prawdziwy popis swoich umiejętności. Koncert był wyrównany, występy na wysokim poziomie, wybór zwycięzcy był trudny. (...)

  czytaj dalej: Mam Talent 14.02.2020
 • Jemy pięknie i zdrowo

  5.11.2019 r. miało miejsce podsumowanie projektu edukacyjnego „Jemy pięknie i zdrowo”, którego celem było promowanie zdrowego odżywiania. Uczniowie z klas IV-VI prezentowali wybrane warzywo, jego wartości odżywcze i znaczenie dla zdrowia a także wspólnie wykonane plakaty, na których znalazły się zdrowe posiłki i przepisy kulinarne w języku angielskim. Ogłoszono też wyniki konkursów plastycznych: „Model ulubionego warzywa lub owocu” oraz „Zachęcamy do jedzenia warzyw i owoców”. Na zakończenie odbyła się degustacja wykonanych przez uczniów sałatek i surówek.

  czytaj dalej: Jemy pięknie i zdrowo
 • Pasowanie na ucznia

  28 października odbyło się w naszej szkole Pasowanie na ucznia. Pani Dyrektor Renata Koziarska gorąco przywitała gości: Kombatantów, przewodniczącą Rady Rodziców Panią Kamilę Jasińską oraz rodziców pasowanych na ucznia pierwszoklasistów. Uroczystego pasowania dokonał kombatant, żołnierz patrona naszej szkoły Gen. Maczka, Pan kapitan Henryk Bajduszewski.

  czytaj dalej: Pasowanie na ucznia
 • Lekcja wychowania fizycznego w Jump City

  Lekcja wychowania fizycznego w Jump City. Świetna zabawa i wyczerpująca. Pozdrawiamy! 7b

  czytaj dalej: Lekcja wychowania fizycznego w Jump City
 • Mam Talent 2019

  7 lutego 2019 r. odbył się koncert w ramach ósmej edycji Szkolnego Konkursu Mam talent. Kolejny raz okazało się, że jest wśród nas wiele utalentowanych osób. Podziwialiśmy świetne wokalistki, instrumentalistki i tancerki. Każdy z artystów miał ciekawy pomysł na swój występ, był dobrze przygotowany i zbierał zasłużone brawa. Każdy miał talent! ...

  czytaj dalej: Mam Talent 2019
 • Tradycje bożonarodzeniowe w krajach anglo- i niemieckojęzycznych

  25 stycznia odbyła się w naszej szkole uroczystość pod hasłem „Tradycje bożonarodzeniowe w krajach anglo- i niemieckojęzycznych."
  Mieliśmy okazję podziwiać uczniów w scenkach aktorskich, przedstawiających tradycje w wybranych krajach, piosenki świąteczne oraz tańce. ...

  czytaj dalej: Tradycje bożonarodzeniowe w krajach anglo- i niemieckojęzycznych
powrót do góry