Uroczystość szkolna „Tradycje bożonarodzeniowe w krajach anglo- i niemieckojęzycznych”
25 stycznia odbyła się w naszej szkole uroczystość pod hasłem „Tradycje bożonarodzeniowe w krajach anglo- i niemieckojęzycznych." Mieliśmy okazję podziwiać uczniów w scenkach aktorskich, przedstawiających tradycje w wybranych krajach, piosenki świąteczne oraz tańce. Zostały również przedstawione nagrodzone prezentacje multimedialne na temat zwyczajów bożonarodzeniowych na świecie oraz ogłoszony został wynik konkursu z języka niemieckiego „Tradycje bożonarodzeniowe w krajach niemieckojęzycznych”. I miejsce zajęła Emilia Kibycz z kl. 4b, II m. Jagoda Gawrylik z kl.7b i III m. Julia Duchnowska z kl. 7b. Na koniec wszyscy razem zaśpiewaliśmy kolędę "Cicha noc" w języku polskim, niemieckim i angielskim.
"Różnorodność tradycji łączy narody, a nie dzieli.” Z taką świadomością i w radosnych nastrojach wróciliśmy do sal lekcyjnych.